Hydroponické systémy

představujeme

NFT systém

NFT systém je recirkulační hydroponický systém. Živný roztok cirkuluje ze zásobního rezervoáru ke kořenům rostlin, odkud je odváděn zpět do zásobníku. Rostliny zakořeňují do tenkého filmu živného roztoku (NFT – nutrient film technique), ze kterého čerpají živiny.

Skládá se z kanálků NFT, které jsou položeny na pěstebních stolech. Vzdálenost mezi kanály lze ručně nastavit podle stáří a velikosti pěstované rostliny. Díky tomu pěstební systém dosahuje až o 38 % vyšší produktivity na metr čtvereční. Vzdálenost a tvar jednotlivých pěstebních míst na kanálech lze upravit podle požadavků zákazníka nebo si vybrat z našich standardních rozměrů. Pěstební systém je vhodný pro pěstování salátů, bylinek, jahod, kvetoucích rostlin s jedlými květy a mnoha dalších menších rostlin.Od salátů a bylinek až po jahody a léčivé rostliny. K jejich pěstování není potřeba žádné pěstební médium. Hydroponický systém lze provozovat v prostředí skleníku, „indoor“ nebo hybridním režimu, ale i pod širým nebem. Ve vnitřních aplikacích lze systém optimalizovat ve vertikálním provedení.

Celý hydroponický systém je zkonstruován z fyziologicky nezávadných materiálů vhodných pro styk s potravinami (PP,PE).

Bližší informace naleznete v technickém listu na odkaze níže.

Living lettuce

Herbs

Edible flowers

HYDROPONIE

Oblasti použití

01.

Produkční skleníky

V prostředí skleníku (foliovníku) lze systém provozovat v sezonním i celoročním režimu. Vhodné pro plochy o rozloze od stovek m2 až po velkokapacitní skleníky. 

02.

Vertikální farmy

V „indoor“ vertikálních aplikacích lze NFT systém provozovat celoročně s velmi vysokou produktivitou na m2. Pěstovanou kulturu lze pěstovat v naprosto ideálních podmínkách a efektivně ji chránit před škůdci. „Indoor“ vertikální pěstování umožňuje produkci velmi čistých potravin/produktů bez nutnosti používání přípravků na ochranu rostlin.

03.

Small business a hobby

Zajímá Vás hydroponie? Pro každého z Vás máme řešení! Chcete pěstovat v menším skleníku, na zahradě pod širým nebem nebo v obýváku či ve sklepě? Přesně pro Vás máme standardizované jednotky NFT hydroponických systémů různých velikostí. Nabídku si můžete projít na našem eshopu.

Standardizované systémy jsou vhodné pro:

Objednávat můžete na našem eshopu!

04.

Veřejné instituce

Pro školy a výzkumné instituce navrhneme a sestavíme standartní nebo specifický hydroponický NFT systém přesně podle Vašich požadovaných parametrů.

Formou přednášek a praktických cvičení vysvětlíme, jak hydroponie funguje z biologického i ekonomického pohledu.

U výzkumných organizací ekonomicky zhodnotíme přínosy jejich výzkumu pro naši práci a ty potom zohledníme v cenové nabídce.

Sledujte nás

Pro aktuality a novinky ze života GardeniX nás sledujte na sociální sítích